Mazury Airshow 2023 – aktualizacja

Tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia zapraszamy na lotnicze emocje pod mazurskim niebem, więcej szczegółów wkrótce.

AKTUALIZACJA

List otwarty – kierowany do Pilotów – Przyjaciół Mazury AirShow


Szanowni Przyjaciele Lotniczych Mazur!
Obdarzając wszystkich przyjaciół Lotniczych Mazur wielkim szacunkiem , z pewnym smutkiem informuje , że po ostatecznych rozmowach z potencjalnymi sponsorami Mazury AirShow 2023 zapadła decyzja Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior o ograniczeniu tegorocznego planowanego lotniczego eventu tylko do programu XXV Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa, zaplanowanego w dniach 3-6.08.2023 r.
Niestety z powodu braku możliwości zbilansowania przewidywanych kosztów z deklarowanymi przychodami, w tym roku nie będzie finału ZLOTU w formie mazurskich pokazów lotniczych.
Oczywiście dla załóg lotniczych jest to znacznie lepsze rozwiązanie , bo nastawione na zapewnienie ich atrakcyjnego pobytu (turystyczno – rekreacyjnego) a nie na zadowolenie obserwatorów pokazów.
Dla pilotów wodnosamolotów umożliwimy odwiedzenie kilku mazurskich miejscowości (np. Ełk, Giżycko) z lądowaniem na mazurskich jeziorach i przyjęciem przez władze lokalne. Ważnym elementem XXV MZPL w dniach 5-6 sierpnia będzie publiczna ekspozycja samolotów (wystawa statyczna), konkurencja na celność lądowaniu o PUCHAR MAZUR , sportowa rywalizacja załóg w strzelaniu z broni ostrej czy integracyjne spotkania w tym , w sobotni wieczór tradycyjny Ship Party na statku Żeglugi Mazurskiej.
W dniu 4 sierpnia będzie również odsłonięcie obelisku dla lotników polskich biorących udział w Bitwie o Anglię.
Przepraszając za odwołanie Mazury AirShow , zapraszam i zachęcam do zgłoszenia udziału w XXV Międzynarodowym Zlocie Przyjaciół Lotnictwa wszystkich którzy chcą atrakcyjnie spędzić kilka dni na Mazurach ale i tych którzy chcieliby zaprezentować samolot lub ofertę dla lotników czy sympatyków lotnictwa Niestrudzeni trudnościami ekonomicznymi kolejne mazurskie pokazy lotnicze pn. Mazury
AirShow 2024 odbędą się w dniach 3-4 sierpnia 2024 na które już dziś zapraszamy w imieniu Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior !


Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ
Mazury-Giżycko-Kętrzyn, 4.07.2023 r.